About "Stavanger Aftenblad lanserer nytt kommunikasjonskonsept!"
Aftenbladet, som de kalles på folkemunne, er en av Norges største regionsaviser og mediehus, med dype røtter og en tydelig posisjon i Stavanger-regionen og medie-Norge.
Denne høsten henvender den over 130 år gamle avisen seg til sine lesere – enten de er ekstra interessert i sport, irritert over cruiseturisme eller har en mening om det meste – med et helt nytt kommunikasjonskonsept:
Vær den du er. Vær det enda mer med Aftenbladet.
Gjennom avis- og nettannonser, utendørs og filmer oppfordres hele Rogaland til å være den de er. Og kanskje enda viktigere: at de kan være enda mer av akkurat den de er, ved hjelp av Stavanger Aftenblad.
Se mer av lanseringskampanjen her 👇 !
Fotograf
Marthe Thu

Lanseringskampanjen skal først og fremst gi noen smakebiter på at livet i denne delen av landet er mye kjekkere for den som leser Aftenbladet. Enten du er sportsidiot, strever med overgangen til voksenlivet eller har en mening om alt.

Aftenbladets nye typografi fikk en ny vri, bokstavelig talt!


Fotograf Marthe Thu fikk en tydelig brief: Nærhet og ektefølt lekenhet i fokus!


Verdien i å bli enda mer av det man vil være, enda bedre på det man vil være god på, enda mer oppdatert, engasjert eller slagkraftig. Det er det Aftenbladet leverer – en liten ekstra dimensjon til livene til deres lesere.

Kampanjen skal snakke til mennesker med kjennskap til Aftenbladet og som av og til leser avisen, men som per i dag ikke har abonnement.
Gjennom en rekke elementer og uttak – nett- og printannonser i egen avis, filmer og utendørs boards, i tillegg til omfattende annonsering i digitale og sosiale medier – skal lanseringskampanjen bidra til at Aftenbladet blir foretrukket og valgt som regionens førstevalg for nyheter.







«– Fasett har klart å gjøre strategien vår om til et engasjerende kommunikasjonskonsept. Lanseringskampanjen har truffet godt, og vi har fått mange positive tilbakemeldinger. Vi gleder oss til å videreutvikle det kreative universet og styrke Aftenbladets posisjon gjennom kreativ og emosjonell kommunikasjon.»


Til slutt, lurer du egentlig på hva vi mener? Ta en titt på aftenbladet.no